Z letiště Schiphol do centra Amstrdamu

letiste schiphol

Pokud jste se rozhodli cestovat po krásách města Amsterdam, přinášíme Vám pár tipů, jak se, co nejrychleji dostat do centra města z hlavního letiště Nizozemska – Schiphol.

[odkaz url=“http://www.cestapoevrope.cz/dovolena-amsterdam“ text=“Zájezdy do Amsterdamu“ alt=“Zájezdy do Amsterdamu“]

Letistě Schiphol

Toto letiště se nachází přibližně 20km jihozápadně od Amsterdamu. Do centra Amsterdamu se můžete dostat několika způsoby.

Vlakem z letiště Schiphol

Prvním způsobem transportu je vlakové spojení. Tato přeprava se jeví jako nejpohodlnější a nejrychlejší. Vlak Vás dopraví totiž přímou linkou až na Amsterdamské hlavní nádraží Amsterdam Centraal Station. Cesta trvá cca 20minut a zaplatíte za ni zhruba 3,90 EUR. Rezervaci jízdenky můžete provést dopředu na stránkách dopravce.

Autobusem z letiště Schiphol

Další přepravní možností je využití městské hromadné dopravy. Autobusové linky č. 69, 192 a 195 jezdí přímo do centra Amsterdamu. Cena za hodinovou jízdenku se zde pohybuje okolo 2,90 EUR.

Další způsob dopravy z letiště Schiphol

Do Amsterdamu se zajisté můžete přepravit také autem či taxíkem. V tomto případě Vás taxi služba Schiphol Transfer Assistance vyjde kolem 35EUR a je Vám k dispozici po dobu 24hodin deně. Jestliže si rádi organizujete čas sami, můžete využít i zapůjčení automobilu přímo na letišti Schiphol. V tomto případě ale doporučujeme předběžnou rezervaci. Tato služba vychází na 65EUR za den. Na všechny půjčovny a jejich ceny se mužete podívat v odkaze.

[odkaz url=“http://www.cestapoevrope.cz/dovolena-amsterdam“ text=“Dovolená v Amsterdamu“ alt=“Dovolená v Amsterdamu“]

Mohlo by vás zajímat:

Zajímavosti o Amsterdamu

Co vám nabídne Nizozemská kuchyně?

Počasí v Amsterdamu:

Amsterdam
1°
few clouds
humidity: 80%
wind: 3m/s E
H 1 • L -4
-1°
Sat
6°
Sun
2°
Mon
2°
Tue
5°
Wed
Weather from OpenWeatherMap

[fb_button]


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *