Vaduz

Hrad Vaduz

Vaduz je hlavním městem Lichtenštejnska. Městem protéká řeka Rýn. Není divu, že za největší zajímavost z historie se považuje hrad Vaduz a jeho příběh. Ten byl totiž odjakživa sídlem těch nejdůležitějších hlav již od roku 1342. Hrad byl rezidencí pro hraběte Hartmanna III. z Werdenbergu, který tak odstartoval linii všech budoucích lichtenštejnských panovníků, dále pro císaře Karla VI., nebo například pro knížete Jana II., za kterého hrad dokonce dostal novou podobu. Je důležité zmínit také Františka Josefa II., protože ten se zasloužil o rozšíření hradního území.

[odkaz url=“http://www.cestapoevrope.cz/dovolena-vaduz“ text=“Dovolená Vaduz“ alt=“Dovolená Vaduz“]

Doprava do Vaduzu

Vaduz nemá žádné vlastní letiště. To ovšem neznamená, že se do města nedá dostat pomocí letecké dopravy. Pouhých 45 kilometrů od centra města se nachází švýcarský Altenrhein, do kterého denně zalétá Austrian Airlines. Přímo do města se dá tedy dojet pouze železniční či autobusovou dopravou.

Lákavou zajímavostí města pro turisty je Lichtenštejnská galerie. V ní se nachází hned několik uměleckých děl celosvětově známých umělců. Nalezneme zde například díla Van Dycka či Rubense. Nabízí se nám tu umění dokonce ze 14. století. Galerie ve Vaduzu nabízí hned několik historických expozic dle jednotlivých oborů jako je například archeologie, národopis či přírodověda.

Městská doprava

Perličkou je, že v tomto městě nenajdete téměř žádný rozdíl mezi městskou a regionální dopravou. Všechny autobusy, stejně jako u nás, jsou označeny čísly a většinou jsou značky MAN. Městská hromadná doprava je rozmístěna do všech částí města, dopravit se s ní na místo určení je tedy velmi jednoduché. Autobusy jsou zelené, a lístky jsou odlišné dle pěti městských zón.

[odkaz url=“http://www.cestapoevrope.cz/dovolena-vaduz“ text=“Dovolená Vaduz“ alt=“Dovolená Vaduz“]

Spíše se zde využívají taxi-služby, které jsou velmi oblíbeným dopravním prostředkem místních obyvatelů. Ve Vaduzu se nachází hned několik restaurací, které by stály za naši pozornost. Jednou z nich je například “Restaurant MARÉE”, která je vyjímečná tím, že je vegetariánská.

To ovšem neznamená, že se zde nemůžete pořádně najíst. Tento podnik je velice oblíbený dokonce i u běžných, nevegetariánských strávníků. Právě díky krásnému přírodnímu prostředí, si zde lidé oblíbili kempovat. Camping je zde rozšířen hlavně proto, protože je to skvělý tip, jak si užít například prázdniny a mít program na den i noc.

Počasí ve Vaduzu

Vaduz
0°
overcast clouds
humidity: 98%
H 1 • L -7
-1°
Mon
0°
Tue
-2°
Wed
-1°
Thu
0°
Fri
Weather from OpenWeatherMap

[fb_button]

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *