Tórshavn

torshavn

Tórshavn je hlavním a zároveň také největším městem Tórshavnské kommuny a Faerských ostrovů. Rozprostírá se na ostrově Streymoy. Přístav města se nachází ve vodách Nólsoyarfjørðuru, a proto je součástí Atlantského oceánu.

Město je od dávných let známé jako město obchodu, jelikož již od roku 1271 zde byl jménem norské koruny založen královský obchodní monopol. Bylo tomu tak i za vlády Norska a pozdější době i Dánska, jelikož zde stále žili významní vládní úředníci. Dodnes je město prosperující a nabízí vysokou škálu obchodních možností.

Cesta do Tórshavn

Na Faerských ostrovech leží pouze jedno letiště – tím je letiště Vágar na stejnojmenném ostrově. Pokud byste se tedy chtěli dostat letecky do města Tórshavn, budete muset letět právě na toto letiště, a poté se do města dopravit pomocí lodní či silniční dopravy. Po cestě byste určitě mohli potkat některé ze 14 tunelů Faerských ostrovů, kterými jsou například Sumbiartunnilin, Vágatunnilin či Gásadalstunnilin. Mezinárodní lodní spojení zajišťuje společnost Smyril Line. Ta využívá víceúčelovou loď Norröna. Specialitou této společnosti je týdenní spojení mezi Tórshavnem, Seyðisfjörðurem na Islandu, a dalšími městy.

Památky v Tórshavn

Nejznámější památkou města je katedrála Tórshavn (anglicky Torshavn Catedral). Jedná se o druhý nejstarší kostel Faerských ostrovů a patří evangelicko – katolické církvi. Po celých ostrovech jezdí dva typy autobusů – červené Bussleiðin, které vozí cestující po hlavním městě a modré Bygdaleiðir, které se starají o zbytek. Po celém Torshavnu je plno krásných hotelů, ovšem tím nejoblíbenějším je Restaurant Seven. Pro noční život je zde typické kempování. Skvělá romantika při pobřeží pro všechny zamilované.

[fb_button]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *