Reykjavík

Reykjavik

Hlavní a zároveň největší město ostrovního státu Island se jmenuje Reykjavík a je také nejvyhledávanější turistickou destinací na Islandu. Nachází se na severozápadě země přímo na pobřeží a včetně všech okolních oblastí má zhruba 200 tisíc obyvatel.

[odkaz url=“http://www.cestapoevrope.cz/dovolena-reykjavik“ text=“Zájezdy do Reykjavíku“ alt=“Zájezdy do Reykjavíku“]

První zmínky o osídlení oblasti Reykjavíku pochází z roku 870 před naším letopočtem. Pořádné město tu ale vzniklo až v 18. století. A byl to právě Reykjavík, kde se koncem 18. století probudila touha po nezávislosti Islandu.

Cesta do Reykjavíku:

Protože je Island ostrovem, prakticky jediná myslitelná dopravní cesta je vzduchem. Mezinárodní letiště Keflavík se nachází zhruba 50 kilometrů od hlavního města a do města se z něj dostanete pomocí přímého spoje.

Památky v Reykjavíku:

Ve městě najdete mnoho zajímavých kulturních památek. Za návštěvu stojí zejména Dům kultury, který existuje už od roku 1909 a zahrnuje mnoho různých výstav včetně národní knihovny a národního archivu. V roce 2000 byl kulturní dům rekonstruován a kromě stálých expozic zahrnuje i sezonní výstavy.

Městská doprava v Reykjavíku:

Doprava po městě je vyřešena za pomoci soukromé autobusové společnosti Straeto bs. Všechny její autobusy jsou vyvedeny v jasně žluté barvě. Autobusová doprava zahrnuje téměř tři desítky linek tří různých barevných označení a jezdí přibližně každých patnáct minut. Jsou zde také meziměstské linky pro případ, že byste chtěli podniknout výlet i mimo hranice hlavního města.

[odkaz url=“http://www.cestapoevrope.cz/dovolena-reykjavik“ text=“Dovolená v Reykjavíku“ alt=“Dovolená v Reykjavíku“]

Zajímavosti v Reykjavíku:

Nočním životem žije Reykjavík především o víkendu, kdy většina Islanďanů vyráží za zábavou. Nečekejte ale žádné alkoholické tahy – protože je v barech alkohol poměrně drahý, většina domorodců si ho kupuje raději domů. To ovšem neznamená, že byste si ho právě vy nemohli vychutnat v baru či hospodě. Těch se tu nachází přes sto a většinou fungují přes víkendy až do rána, ve všední dny se zavírá krátce po půlnoci.

Počasí v Reykjavíku:

Reykjavík
3°
clear sky
humidity: 74%
H 3 • L 3
3°
Mon
6°
Tue
4°
Wed
1°
Thu
1°
Fri
Weather from OpenWeatherMap

[fb_button]

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *