Podgorica

podgorica cattedrale della resurrezione di cristo esterno

Podgorica je největším a hlavním městem Černohorské republiky. Protéká zde řeka Ribnica a Morača, které svou polohou velmi napomáhají městu. Náměstí Republiky v Podgorice je hotovou zajímavostí z historie.

Nechal ho vybudovat Nikola I., který se nejvíce zasloužil o to, že se v dnešní době jedná o nejvýznamnější komerční a obchodní čtvrť města. Už tenkrát zde založil menší, ale přesto důležité tržiště. Prolomovým rokem byl rok 1990, jelikož ten odstartoval jeho úspěšné časy. Náměstí prošlo sice před tímto rokem krutým bombardováním, ovšem bylo zrenovováno, obnoveno a nyní je hlavní celého Černohorska.

[odkaz url=“http://www.cestapoevrope.cz/dovolena-cerna-hora“ text=“Dovolená Černá Hora“ alt=“Dovolená Černá Hora“]

Jak se dopravit do Podgoricie

Nachází se zde hned dvě letiště – Mezinárodní letiště Golubovci, které se rozprostírá ve stejnojmenné obci a  Letiště Ćemovsko polje, které sice také utrpělo ztráty kvůli bombardování za druhé světové války, ovšem nyní je centrem kaskadérských a parašutistických akcí. Do centra se z letiště dostanete většinou mimo sezónu za pouhých 15 minut, a v létě okolo 30 minut, jelikož právě v letních měsících je Podgorica velmi oblíbenou lokalitou pro turisty z celého světa. Dopravit se dá taxi-službou, linkovými autobusy i kyvadlovou dopravou.

Dominantou města je Národní divadlo. To nabízí nejen klasická herecká představení, ale také jiné lákavé programy. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších budov nejen Černé Hory, ale i Balkánu. Mezi známé herce tohoto divadla patří například Branislav Mićunović či Dragica Tomas.

[odkaz url=“http://www.cestapoevrope.cz/dovolena-cerna-hora“ text=“Dovolená Černá Hora“ alt=“Dovolená Černá Hora“]

Městskou hromadnou dopravu zajišťují autobusy, které jsou provozované pouze soukromými dopravci. Po městě se nachází přes sto zastávek a denně městem projíždí sto nízkopodlažních autobusů. Nejvyhlášenější restaurací je zde Imanje Knjaz. Proč je zrovna tato restaurace tak výjimečná? Protože právě na tomto místě se snaží připomenout pro turisty dřívější časy. Servírky jsou oblečeny v dobových krojích a to utváří nejen zachovalé prostředí, ale také báječnou atmosféru. Místní obyvatelé se rádi baví, a to má vliv i na noční život města Sofie. Nachází se zde hned několik nočních podniků, klubů, ale dokonce kina mají otevřeno i přes noc.

Počasí Podgorica

Podgorica
4°
moderate rain
humidity: 97%
wind: 2m/s SE
H 5 • L 1
-2°
Sun
0°
Mon
0°
Tue
3°
Wed
3°
Thu
Weather from OpenWeatherMap

[fb_button]

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *