Londýn

Londýn - Parlament

[odkaz url=“http://www.cestapoevrope.cz/dovolena-londyn“ text=“Zájezdy do Londýna“ alt=“Zájezdy do Londýna“]

Cesta:

Doprava do města je možná několika způsoby. Nejoblíbenější je letecká doprava. V Londýně se nachází jedno z největších světových letišť – Heathrow, nicméně s větší pravděpodobností bude váš let mířit na letiště Stansted, Gatwick nebo Luton. Ze všech se můžete pohodlně dostat do centra pomocí hromadné dopravy, která v Londýně platí za jednu z nejlepších na světě.

Památky:

Londýn je dokonalou směsí starých památek i nových atrakcí. Jen málokdo asi odolá možnosti vidět na vlastní oči Buckinghamský palác, sídlo královny Alžběty, či hrad Tower, kde jsou uloženy korunovační klenoty. Ve městě jsou také nejrůznější muzea všech možných zaměření, včetně legendárního muzea voskových figurín Madame Tussaud. Zaujme ale třeba také možnost podívat se na Londýn z ptačí perspektivy, ať už z obřího ruského kola London Eye, nebo z vrcholu majestátní katedrály svatého Pavla.

Městská doprava:

Jak už bylo řečeno, doprava je ve městě na velmi vysoké úrovni. Asi nejrozšířenějším způsobem je metro, které má dvanáct linek a s jeho pomocí se dostanete téměř kamkoliv. Jednorázové jízdné se pohybuje kolem pěti liber, pokud zvažujete delší pobyt ve městě a časté přesuny metrem, doporučujeme zakoupit Oyster Card, elektronickou jízdenku, na kterou se dobíjejí peníze a se kterou jsou jízdy levnější. Využít můžete i taxi, které není vyloženě předražené. Ovšem pozor, nedávejte řidiči spropitné – v této zemi to není obvyklé. Také se můžete nechat svézt vyhlídkovým autobusem nebo si užít plavbu lodí po Temži.

[odkaz url=“http://www.cestapoevrope.cz/dovolena-londyn“ text=“Dovolená v Londýně“ alt=“Dovolená v Londýně“]

Zajímavosti:

Ve městě naleznete spoustu možností jak se stravovat. Rozhodně doporučujeme britskou klasiku – fish and chips – kterou pořídíte téměř kdekoliv na ulici. Samozřejmě jsou tu ale i běžné restaurace, na které narazíte skoro na každém rohu. V Londýně to žije i po setmění. Na své si přijde opravdu každý, jsou tu nejrůznější divadla, hudební kluby, ale ve svém živlu budou i sportovní fanoušci, zejména pokud jde o fotbal.

Mohlo by vás zajímat:

Jak z letiště Stansted, Heathrow, Gatwick, Luton do Londýna

Co vám nabídne anglická kuchyně?

Jaké je počasí v Londýně:

Londýn
14°
haze
humidity: 87%
wind: 2m/s ESE
H 15 • L 8
12°
Fri
9°
Sat
9°
Sun
9°
Mon
6°
Tue
Weather from OpenWeatherMap

[fb_button]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *