Kyjev

Kyjev

Hlavním městem Ukrajiny je Kyjev, který leží v severní části země na pobřeží řeky Dněpr. Jde o jedno z nejstarších slovanských měst vůbec. První zmínky o Kyjevu přichází už z přelomu 5. a 6. století našeho letopočtu. Až zhruba do dvanáctého století byl významnou evropskou metropolí, poté jeho vliv silně upadl. Po roce 1920 se stal pevnou součástí SSSR společně s celou Ukrajinou.

[odkaz url=“http://www.cestapoevrope.cz/dovolena-kyjev“ text=“Zájezdy do Kyjeva“ alt=“Zájezdy do Kyjeva“]

Cesta do Kyjeva

Dostat se do města není nic složitého, protože je zde mezinárodní letiště Boryspil. To se nachází asi 30 kilometrů východně od Kyjeva a míří na něj všechny zahraniční lety. V současné době se do centra města můžete dostat autobusem nebo soukromou minibusovou linkou. Využít můžete i taxi, a to za fixní cenu domluvenou přímo v letištním terminálu.

Památky v Kyjevě

V Kyjevě je k vidění mnoho historických památek. Jedná se o kolébku křesťanství v této oblasti, proto zde najdeme mnoho starodávných kostelů a katedrál. Asi nejznámější je katedrála svaté Sofie, která je zapsána i na seznamu světového dědictví UNESCO. Vidět tu můžete zajímavou architekturu, ale také dvě botanické zahrady, mnoho parků a také muzeum druhé světové války.

Městská doprava v Kyjevě

Hromadná doprava je zajišťována především metrem. V Kyjevě se ale nachází také autobusové a trolejbusové linky, tramvaje a spousta místních malých soukromých dopravců s minibusy, případně klasické taxíky. Metro se stále rozrůstá, momentálně má 51 stanic a pokrývá významnou část města. Metro je přitom velmi levné, lístek stojí jen zhruba dvě hřivny. Jezdí se na plastové žetony, které se vkládají do turniketů.

[odkaz url=“http://www.cestapoevrope.cz/dovolena-kyjev“ text=“Dovolená v Kyjevě“ alt=“Dovolená v Kyjevě“]

Zajímavosti v Kyjevě

Ačkoliv si mnozí myslí, že Kyjev je v noci nebezpečným městem, není tomu tak. Naopak, naleznete zde i široké kulturní vyžití. I v ukrajinské metropoli naleznete spoustu barů, diskoték i dobrých restaurací.

Mohlo by vás zajímat

Jak se dostat z letiště Borispol, Zhulyany

Počasí v Kyjevě:

Kyjev
-1°
light snow
humidity: 92%
wind: 4m/s NE
H -1 • L -1
-2°
Sat
-4°
Sun
-4°
Mon
-2°
Tue
-5°
Wed
Weather from OpenWeatherMap

[fb_button]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *