Kišiněv

Kisinev-Riscani panorama

Kišiněv je největším a hlavním městem Moldavska. Nachází se ve středu země a protéká zde řeka Byk. Město bylo založeno roku 1466 a původně se jmenovalo Kišnovrzar.

Kišiněv prošel v sedmnáctém století kvůli tatarským válečníkům krušnými časy, ovšem situace se dala do pořádku ve století devatenáctém, jelikož se stalo součástí Ruska. Jedním z důvodů, proč město začalo vzkvétat je, že zde pobýval básník Alexandr Sergejevič Puškin. Bohužel poté ještě došlo k dramatickým událostem během druhé světové války, jelikož město okupovali nacisté.

[odkaz url=“http://www.cestapoevrope.cz/dovolena-moldavsko“ text=“Dovolená Moldavsko“ alt=“Dovolená Moldavsko“]

Třináct kilometrů jihovýchodním směrem se nachází Kišiněvské letiště. Jedná se o největší a nejdůležitější letiště celého Moldavska, které je velmi moderně vybaveno. Svým reprezentativním vzhledem evidentně láká plno turistů, protože odbaví průměrně 425 cestujících za hodinu. Zajímavostí zde byla terasa, která byla vybudována za účelem výhledu na ranvej. Bohužel je v této době z bezpečnostních důvodů uzavřena. Po městě je zajištěna městská doprava v podobě autobusů a trolejbusů. Jednou z nejkrásnějších památek je katedrála v Kišiněvu či vojenský památník, který má tvar pěti, hlavněmi o sebe opřených pušek.

Ceny městské hromadné dopravy jsou odlišné v závislosti na délku požadované trasy. Například vzdálenost Kišiněv – Komrat činí 46 MOL = cca 52 Kč. Na dopravě tohoto města je zajímavé, že zde mají vlastní název pro taxi. Říká se jim slangově maršrutky. Lákavé jsou také mikrobusy, které jsou určené pro 10 lidí, i když se jich tam pravděpodobně vejde mnohem více. Po Kišiněvu se nachází plno restaurací. Vyhlášená je například “El Paso”, která má v okolí spoustu dalších podniků – “Caravan”, “Grill House”, “Hutorok” či “Flirt”. Diskotéky, kluby a bary rozhodně nemají na tomto místě nouzi. Populárním barem je Dance Planet, kde naleznete veškerou zábavu. Sjíždí se zde zahraniční Djs a nesmí zde chybět ani krásné moldavské tanečnice.

[odkaz url=“http://www.cestapoevrope.cz/dovolena-moldavsko“ text=“Dovolená Moldavsko“ alt=“Dovolená Moldavsko“]

Počasí v Kišiněv

Kišiněv
1°
broken clouds
humidity: 86%
wind: 2m/s N
H 1 • L -7
-1°
Sat
-3°
Sun
-3°
Mon
4°
Tue
0°
Wed
Weather from OpenWeatherMap

[fb_button]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *